Діарея вночі – про що це говорить?

Impression

Діарея можа стати неприємною несподіванкою у будь-який час протягом дня. Про нічну діарею ми говоримо, коли пронос трапляється вночі і симптоми будять вас під час сну. Пронос уночі може викликати занепокоєння та бути причиною значного дискомфорту.

Нічна діарея причини, симптоми, підходи до лікування та коли час звернутись до лікаря – тема цієї невеличкої статті!

Які симптоми має нічна діарея?

Епізод з рідкими випорожненнями, що трапляється вночі може також включати наступні симптоми:

  • Терміновий позив до випорожнення, що будить вночі.
  • Характер випорожнень: часті, рідкі, водянисті.
  • Здуття живота й метеоризм.
  • Болі в животі, спастичний біль, дискомфорт у животі.
  • Нудота, блювання.
  • Підвищення температури, лихоманка, озноб.
  • Кров або слиз у випорожненнях.
  • Симптоми зневоднення: загальне знедужання, слабкість, головний біль, сухість слизових оболонок, відчуття спраги, запаморочення, сонливість.

В залежності від тривалості, діарею поділяють на три основні типи. Якщо діарея триває до двох тижнів – говорять про гостру діарею. Тривала діарея турбує пацієнта більше двох тижнів, але менше чотирьох. У разі тривалості діареї чотири тижні або більше, мова йде про хронічну діарею.

В залежності від причини, що викликає ващеперераховані прояви, діарея буває інфекційна та неінфекційна. Наприклад, серед причин гострої діареї пальму першості тримає вірусна інфекція, а от хронічна діарея досить часто має неінфекційну природу.

Чому діарея вночі? Поговоримо про причини!

Деякі причини нічної діареї взагалом подібні до денної форми. Такі випадки зазвичай є гострими, добре піддаються лікуванню, а іноді зникають самостійно. До них відносяться:

  • Інфекції (вірусні або бактеріальні)
  • Харчові отруєння
  • Харчова алергія або непереносимість їжі
  • Побічна дія ліків

Які хвороби або стани можуть викликати нічну діарею?

Секреторна діарея

Найбільш розповсюджені причини це бактеріальні або вірусні інфекції, контакт з харчовими алергенами, побічна дія лікарських засобів (включаючи антибіотики), а також надлишкове надходження жовчних кислот у кишкывник (хологенна дыарея).

Синдром подразненого кишечника (СПК)

Роздратований кишківник може переключатись з режиму закрепу на режим діареї. Епізоди нічної діарея також можуть траплятися при СПК, хоча у більшості випадків порушення стільця фіксується вдень.

Запальні захворювання кишечника

Для запальних захворювань кишечника характерні рідкі випорожнення, наявність крові та слизу в стільці, біль та абдомінальний дискомфорт, можливе незначне схуднення. До розповсюджених діагнозів відносяться хвороба Крона, виразковий коліт, недиференційований коліт. Деякі люди, що страждають на запальні захворювання кишківника можуть стикатися з проносом вночі. 

Мікроскопічний коліт

Мікроскопічний коліт включає два подібних, але окремих захворювання: колагенозний коліт і лімфоцитарний коліт. В основі хвороби лежить запалення товстої кишки, яке можна побачити лише під мікроскопом. Мікроскопічний коліт може призводити до секреторної діареї вночі.

Цукровий діабет

Діарея вночі може траплятися при цукровому діабеті. Основними причинами діареї при цьому захворювання є діабетична нейропатія, збої в роботі ШКТ, побічна дія ліків, зміни в дієті та споживанні харчових добавок.

Як лікувати нічну діарею?

Лікування нічної діареї в цілому не відрізняється від денної форми та включає у себе лікування основного захворювання, що призвело до діареї; прийом антидіарейних засобів, щоб полегшити симптоми; профілактику та лікування зневоднення.

Якщо нічна діарея триває довго, ви помічаєте інші симптоми, обов’язково зверніться до лікаря!

Де купити