Діарея після вживання алкоголю

Impression

Неприємним “бонусом” до приємного вечора з хмільними напоями нерідко стає ніч або ранок з екстреними відвідуваннями вбиральні. Проте діарея після алкоголю – це логічна відповідь організму, який нагодували великою кількістю токсинів. Що саме відбувається, коли алкоголь потрапляє в шлунок, які процеси він запускає в травній системі та чому організм реагує розладом травлення, поговоримо у цій статті. 

 

Вплив алкоголю на травну систему    

 

Алкоголь і травлення пов’язані між собою більшою мірою, ніж здається на перший погляд. Спиртні напої подразнюють слизову оболонку кишечника, порушують процеси травлення та водний баланс. 

Спирт здатен дестабілізувати налагоджений процес перетравлення їжі та викликати такі збої в роботі ШКТ: 

 

  • прискорювати проходження їжі через шлунково-кишковий тракт;
  • викликати подразнення слизової оболонки травного тракту;
  • призводити до зневоднення, що також впливає на травлення і консистенцію випорожнень.

 

Результатом цього дисбалансу може бути пронос. Гостра діарея внаслідок великої кількості випитого алкоголю зазвичай проходить впродовж доби. Пришвидшити процес одужання допоможуть препарати-адсорбенти, які обволікають слизову шлунка та виводять токсини з організму. Однак, якщо рідкі випорожнення внаслідок інтоксикації трапляються постійно, це може загрожувати зневодненням, хронічною інтоксикацією та втратою поживних речовин.

 

Вплив алкоголю на шлунок

                      

Напої, які містять у своєму складі спирт, негативно впливають на всі системи організму. Але якщо від серця або решти органів ми спочатку не отримуємо гнівну відповідь, то шлунок одразу реагує на етанол такими проявами:

 

  1. Збільшенням секреції шлункового соку, що може викликати печію та біль і прискорювати рух їжі через шлунково-кишковий тракт. 
  2. Зниженням активності ферментів, необхідних для нормального травлення.

Через слизову оболонку токсини всмоктуються в кров, а всі фрагменти напівперетравленої їжі, з якою не впорався шлунок, потрапляють у кишечник.

Як алкоголь впливає на кишечник

Тим часом слизова оболонка кишечника, одна з функцій якого – всмоктувати воду, захоплена молекулами етанолу. Тому воду вбирають у себе залишки продуктів, результатом чого може бути діарея. 

 

Крім того, токсини, які потрапили в кров через слизову шлунка, розповсюджуються по всіх клітинах організму та викликають інтоксикацію. Якщо організм не може позбавитись від них через нирки, легені, шкіру та печінку, він рятується тим, що скидає їх у кишечник. Це викликає подразнення слизової та посилення перистальтики. 

 

Ще одна підступність алкоголю в його дезінфікуючих властивостях. Усі ми знаємо, що спирт – найкращий санітайзер. І це правда: потрапляючи в кишечник постійно, він знищує мікрофлору разом із корисними бактеріями. У результаті розвивається дисбактеріоз із усіма неприємними наслідками, і діареєю зокрема. 

 

Варто пам’ятати, що не існує безпечного, корисного, дорогого алкоголю, який не завдасть шкоди. Ані ціна, ані витримка, ані преміум-якість не змусять наш організм дякувати за роботу в критичних умовах. Помірність – єдиний критерій, який виправданий. Чи правильно ви її визначили – підкаже гарне, бадьоре самопочуття без розладів травлення. А от при будь-яких захворюваннях ШКТ напої з градусом протипоказані геть, навіть якщо “нічого не болить”.

Де купити